Об'єктив Sony 50mm f/1.4 ZA FE Planar T* (SEL50F14Z)
Відео 1Фото 12 |
Sony 50mm f/1.4 ZA FE Planar T* |
|
Завжди перед покупкою уточнюйте у менеджера інтернет-магазину характеристики і комплектацію товару
Каталог Sony 2024 - новинки, хіти продажів і найактуальніші моделі Sony.
Купити Sony 50mm f/1.4 ZA FE Planar T*
Стандартний об'єктив Sony SEL50F14Z 50mm f/1,4 Zeiss | 48 910 грн. |
Объектив Sony FE 50 mm f/1.4 ZA Planar T* Carl Zeiss (SEL50F14Z.SYX) | 50 999 грн. |
Об'єктив Sony 50mm f/1.4 ZA FE Planar T* (SEL50F14Z) | 58 521 грн. |
Объектив Sony SEL-50F14Z 50mm F1.4 | 61 000 грн. |
Sony 50mm f/1.4 ZA FE Planar T* | 67 527 грн. |
Модельний ряд «п'ятдесяток» для бездзеркалок Sony налічує кілька різних примірників. Самим топовим з них є об'єктив Sony ZEISS Planar T* FE 50mm f/1.4 ZA, який сумісний як з кропнутими, так і з повнокадровими камерами японського виробника.
Оптична схема
Як видно з назви моделі, конструкція фікс-об'єктива заснована на оптичній схемі Planar, що зародилася ще наприкінці XIX століття. Тільки вона була пристосована під сучасні реалії і отримала цілих 12 елементів в 9 групах. Тандем металевого корпусу та великого числа елементів вплинув на габарити та вагу об'єктива, який видався важче найбільшою полнокадровой бездзеркалки — 627-грамової Sony Alpha A7S II.
Практичні кільця
На великому корпусі вдалося розмістити два кільця з електронним управлінням: більш широке відповідає за наводку на різкість, а кільце поменше ближче до основи об'єктива призначене для управління діафрагмою. Кільце фокусування має нелінійний хід, тобто максимальну точність наведення на різкість можна дістати за допомогою його плавних поворотів, а більш грубу швидким обертанням. А «фішка» кільця діафрагми полягає у можливості вибору режимів роботи: перший — по стопах для фотографії (з кроком 1/3 стопа), а другий — плавне перемикання при відеозйомці.
Висока деталізація
Роздільної здатності об'єктива достатньо для того, щоб отримати чіткий і різкий кадр під час зйомки на діафрагмі f/1.4 з використанням 42-мегапіксельної камери Sony A7R II. Правда, на настільки відкритому отворі часом можуть зустрічатися незначні хроматичні аберації і віньєтування по кутах зображення. Паразитні ефекти практично повністю зникають зі значення діафрагми f/2. Зворотною стороною медалі під час зйомки на відкритій діафрагмі виступає можливість отримати акуратне округле боке, у формуванні якого задіяна 11-пелюсткова діафрагма.
Контрове світло
У маркуванні моделі можна побачити символ T*. Він вказує на спеціальне покриття передньої лінзи, що служить для боротьби з відблисками і ореолами. До того ж об'єктив комплектується блендою, тому він легко переносить контрове освітлення. Ціну фікса не можна назвати демократичною, але продукт такого високого класу апріорі не може коштувати мало. А бажаючим заощадити компанія Sony пропонує кілька альтернатив: 55-міліметровий фікс Sony ZEISS Sonnar T* FE 55mm f/1.8 ZA і доступний «полтинник» Sony FE 50mm f/1.8.