Порівняння AENO SC3 vs AENO SC1
Додати до порівняння | ![]() | ![]() |
|---|---|---|
| AENO SC3 | AENO SC1 | |
від 10 630 грн. | Порівняти ціни 7 | |
| ТОП продавці | ||
Невелика вага (1.4 кг). Тиха робота. Висока потужність всмоктування (28000 Па). Довга щілинна насадка. Підсвічування. | ||
| Тип | вертикальний з портативним | вертикальний з портативним |
| Прибирання | суха | суха |
| Пилозбірник | циклон | циклон |
Характеристики | ||
| Потужність всмоктування | 110 Вт | 50 Вт |
| Сила всмоктування | 28000 Па | 15000 Па |
| Об'єм пилозбірника | 0.5 л | 0.5 л |
| Регулювання потужності | на ручці | на ручці |
| Фільтр тонкого очищення | HEPA | HEPA |
Насадки в комплекті | ||
| Функції насадок | електрична турбощітка довга щілинна пилова | електрична турбощітка довга щілинна пилова |
Док-станція | ||
| Зарядна станція | настінна | настінна |
Джерело живлення | ||
| Джерело живлення | акумулятор | акумулятор |
| Комплектний акумулятор | 1 шт. | 1 шт. |
| Напруга батареї | 22.2 В | |
| Тип акумулятора | Li-Ion | Li-Ion |
| Ємність акумулятора | 2 Агод | 2.2 Агод |
| Час роботи | 45 хв | 45 хв |
| Час зарядки | 4 год | 4 год |
| Індикатор рівня заряду | ||
Інше | ||
| Рівень шуму | 60 дБ | 65 дБ |
| LED підсвічування | ||
| Габарити (ВхШхГ) | 106x23x21.8 см | 106x23x21.8 см |
| Вага | 1.4 кг | 1.54 кг |
| Колір корпусу | ||
| Дата додавання на E-Katalog | грудень 2022 | грудень 2022 |
Порівнюємо AENO SC3 та SC1
Чим відрізняються AENO SC3 та SC1?
AENO SC3 помітно потужніший за SC1, тому краще підходить для глибшого прибирання килимів і швидшого збирання сміття, тоді як SC1 радше орієнтований на легші щоденні задачі та тверді підлоги. За автономністю вони однакові, але SC3 працює тихіше, тож комфортніший у квартирі.
Що краще?
Пилососи AENO SC3 та AENO SC1 мають схожий дизайн і функціональність, але відрізняються за потужністю та рівнем шуму. AENO SC3 має потужність всмоктування 110 Вт і силу всмоктування 28000 Па, що робить його більш ефективним у прибиранні порівняно з AENO SC1, у якого потужність становить 50 Вт і сила всмоктування 15000 Па. Рівень шуму у SC3 становить 60 дБ, тоді як у SC1 він вищий — 65 дБ. Обидва пристрої мають однаковий обсяг пилозбірника (0.5 л), працюють від акумулятора з часом роботи 45 хвилин і мають LED підсвітку. Проте SC3 легший (1.4 кг проти 1.54 кг у SC1), що робить його більш зручним у використанні. Обидва пилососи оснащені фільтром HEPA та комплектуються електричною турбощіткою, довгою щілинною та пиловою насадкою.
Можливо, вас зацікавить
Глосарій
Потужність всмоктування
Потужність всмоктування, забезпечувана пилососом; для моделей з регулюванням потужності (див. нижче) у цьому разі враховується максимальне значення. Відзначимо, що «потужністю всмоктування» іноді помилково називають також силу всмоктування, що позначається в паскалях; детальніше про неї див. нижче.
Потужність всмоктування є ключовим показником, що визначає можливості агрегата: чим вона вища — тим ефективніше пилосос здатний втягувати різні забруднення, тим краще він справляється з килимами, тканинами та іншими матеріалами, в які може глибоко «в'їдатися» пил. З іншого боку, висока потужність неминуче позначається у висячому положенні, енергоспоживанні, габаритах і ціні пристрою. Тому далеко не завжди має сенс гнатися за максимальними значеннями — потрібно враховувати реальні умови роботи і загальне призначення пилососа.
Конкретні цифри, що зустрічаються в даному пункті, багато в чому залежать від типу пристрою. Наприклад, у ручних побутових моделях потужність всмоктування не перевищує 100 Вт, а для традиційних побутових агрегатів показник у 100 – 150 Вт все ще вважається дуже скромним. При цьому відзначимо, що мінімумом, необхідним для повноцінної сухого прибирання гладких підлог, вважається 300 - 350 Вт, для ковроліну та інших коротковорсових покриттів – 350 - 400 Вт..., а для довговорсових матеріалів і м'яких меблів бажані вищі показники. Пилососи же з більш низькими значеннями потужності всмоктування призначені не стільки для періодичного прибирання, скільки для постійного (в ідеалі — щоденного) підтримання чистоти у вже прибраному приміщенні.
Що стосується співвідношення між потужністю і силою всмоктування, то воно таке: потужність — це сила всмоктування (тяга), помножена на повітряний потік (продуктивність). Не вдаючись у зайві подробиці, можна сказати, що ефективність роботи пилососа визначається обома цими показниками, і оцінювати цю ефективність варто саме за потужністю всмоктування (причому незалежно від конкретного співвідношення між тягою і продуктивністю).
Потужність всмоктування є ключовим показником, що визначає можливості агрегата: чим вона вища — тим ефективніше пилосос здатний втягувати різні забруднення, тим краще він справляється з килимами, тканинами та іншими матеріалами, в які може глибоко «в'їдатися» пил. З іншого боку, висока потужність неминуче позначається у висячому положенні, енергоспоживанні, габаритах і ціні пристрою. Тому далеко не завжди має сенс гнатися за максимальними значеннями — потрібно враховувати реальні умови роботи і загальне призначення пилососа.
Конкретні цифри, що зустрічаються в даному пункті, багато в чому залежать від типу пристрою. Наприклад, у ручних побутових моделях потужність всмоктування не перевищує 100 Вт, а для традиційних побутових агрегатів показник у 100 – 150 Вт все ще вважається дуже скромним. При цьому відзначимо, що мінімумом, необхідним для повноцінної сухого прибирання гладких підлог, вважається 300 - 350 Вт, для ковроліну та інших коротковорсових покриттів – 350 - 400 Вт..., а для довговорсових матеріалів і м'яких меблів бажані вищі показники. Пилососи же з більш низькими значеннями потужності всмоктування призначені не стільки для періодичного прибирання, скільки для постійного (в ідеалі — щоденного) підтримання чистоти у вже прибраному приміщенні.
Що стосується співвідношення між потужністю і силою всмоктування, то воно таке: потужність — це сила всмоктування (тяга), помножена на повітряний потік (продуктивність). Не вдаючись у зайві подробиці, можна сказати, що ефективність роботи пилососа визначається обома цими показниками, і оцінювати цю ефективність варто саме за потужністю всмоктування (причому незалежно від конкретного співвідношення між тягою і продуктивністю).
Сила всмоктування
Сила всмоктування (тяга), забезпечувана пилососом. Указується за максимальним розрідженням (негативним тиском), яке агрегат може створити на робочій насадці.
Відзначимо, що даний параметр іноді плутають з описаною вище потужністю всмоктування, яка вказується у ватах. Так, тяга до деякої міри визначає ефективність роботи агрегата — однак ця ефективність залежить також від продуктивності (повітряного потоку). А потужність всмоктування, яка вказується у ватах, враховує обидва ці параметри — вона визначається перемножуванням тяги на продуктивність (докладніше див. вище). З цієї причини не існує строгого зв'язку між силою і потужністю всмоктування: приміром, розрідження в 25 000 Па може зустрічатися в моделях на 250 Вт, 200 Вт і навіть 150 Вт потужності.
Що стосується практичного значення даної характеристики, то в цілому вища сила всмоктування дає змогу ефективніше працювати при високому опорі — наприклад, при обробленні килимів з довгим ворсом. З іншого боку, більше число паскалей (при тому ж числі ват) означає менший повітряний потік і, відповідно, меншу ефективність при великих об'ємах робіт на невисокому опорі (наприклад, прибиранні великих кімнат з паркетними підлогами). У світлі цього звертати увагу на даний показник має сенс переважно в тих випадках, коли висока сила всмоктування є для вас принциповою. В інших же випадках варто оцінювати можливості пилососа за потужністю всмоктування у ватах.
Зазначимо, що з ряду причин сила всмоктування...найчастіше уточнюється для роботів-пилососів (див. «Тип»). Для таких моделей значення в 1500 Па і нижче вважається дуже невеликим, 1500 – 2000 Па — середнім, 2000 – 2500 Па — високим, більше 2500 Па — дуже високим.
Також варто сказати, що вказування сили всмоктування нерідко використовується як рекламний хід для поліпшення враження про товар. Наприклад, сама по собі потужність всмоктування 150 Вт є досить скромною; але при цьому тяга такого пилососа може становити 25 000 Па — досить вражаючий показник, особливо для недосвідченого покупця, який проте має досить опосередковане відношення до реальної ефективності. Особливо часто подібні хитрощі застосовуються серед вертикальних моделей і вже згаданих роботів — ці різновиди першопочатково не відрізняються високою потужністю в ватах. Для багатьох подібних агрегатів в характеристиках і зовсім вказується лише розрідження в паскалях, без уточнення потужності всмоктування. Це ще більше посилює враження: наприклад, в характеристиках скромного робота цифра «3000 Па» виглядає набагато переконливіше, ніж «40 Вт». Однак, знову ж таки, до реальних можливостей агрегата такі цифри мають досить слабке відношення, і якщо вони не доповнюються даними про потужність всмоктування у ватах — розглядати їх варто виключно як приманку для не дуже досвідченого покупця.
Відзначимо, що даний параметр іноді плутають з описаною вище потужністю всмоктування, яка вказується у ватах. Так, тяга до деякої міри визначає ефективність роботи агрегата — однак ця ефективність залежить також від продуктивності (повітряного потоку). А потужність всмоктування, яка вказується у ватах, враховує обидва ці параметри — вона визначається перемножуванням тяги на продуктивність (докладніше див. вище). З цієї причини не існує строгого зв'язку між силою і потужністю всмоктування: приміром, розрідження в 25 000 Па може зустрічатися в моделях на 250 Вт, 200 Вт і навіть 150 Вт потужності.
Що стосується практичного значення даної характеристики, то в цілому вища сила всмоктування дає змогу ефективніше працювати при високому опорі — наприклад, при обробленні килимів з довгим ворсом. З іншого боку, більше число паскалей (при тому ж числі ват) означає менший повітряний потік і, відповідно, меншу ефективність при великих об'ємах робіт на невисокому опорі (наприклад, прибиранні великих кімнат з паркетними підлогами). У світлі цього звертати увагу на даний показник має сенс переважно в тих випадках, коли висока сила всмоктування є для вас принциповою. В інших же випадках варто оцінювати можливості пилососа за потужністю всмоктування у ватах.
Зазначимо, що з ряду причин сила всмоктування...найчастіше уточнюється для роботів-пилососів (див. «Тип»). Для таких моделей значення в 1500 Па і нижче вважається дуже невеликим, 1500 – 2000 Па — середнім, 2000 – 2500 Па — високим, більше 2500 Па — дуже високим.
Також варто сказати, що вказування сили всмоктування нерідко використовується як рекламний хід для поліпшення враження про товар. Наприклад, сама по собі потужність всмоктування 150 Вт є досить скромною; але при цьому тяга такого пилососа може становити 25 000 Па — досить вражаючий показник, особливо для недосвідченого покупця, який проте має досить опосередковане відношення до реальної ефективності. Особливо часто подібні хитрощі застосовуються серед вертикальних моделей і вже згаданих роботів — ці різновиди першопочатково не відрізняються високою потужністю в ватах. Для багатьох подібних агрегатів в характеристиках і зовсім вказується лише розрідження в паскалях, без уточнення потужності всмоктування. Це ще більше посилює враження: наприклад, в характеристиках скромного робота цифра «3000 Па» виглядає набагато переконливіше, ніж «40 Вт». Однак, знову ж таки, до реальних можливостей агрегата такі цифри мають досить слабке відношення, і якщо вони не доповнюються даними про потужність всмоктування у ватах — розглядати їх варто виключно як приманку для не дуже досвідченого покупця.
Напруга батареї
Номінальна напруга акумулятора, використовуваного в пилососі з відповідним типом живлення (див. вище).
Першопочатково виробники підбирають характеристики акумулятора (включаючи напругу) з таким розрахунком, щоб пилосос міг гарантовано видати заявлену в характеристиках потужність. Тому при виборі даний показник найчастіше не грає вирішальної ролі. Однак і він може стати в нагоді в подібних варіантах — для максимально достовірного порівняння між собою моделей з різною ємністю батареї в ампер-годинах. Детальніше див. «Ємність акумулятора».
Крім того, дані про напругу можуть виявитися корисними в процесі експлуатації — наприклад, для пошуку запасної/змінної батареї або стороннього зарядного пристрою.
Першопочатково виробники підбирають характеристики акумулятора (включаючи напругу) з таким розрахунком, щоб пилосос міг гарантовано видати заявлену в характеристиках потужність. Тому при виборі даний показник найчастіше не грає вирішальної ролі. Однак і він може стати в нагоді в подібних варіантах — для максимально достовірного порівняння між собою моделей з різною ємністю батареї в ампер-годинах. Детальніше див. «Ємність акумулятора».
Крім того, дані про напругу можуть виявитися корисними в процесі експлуатації — наприклад, для пошуку запасної/змінної батареї або стороннього зарядного пристрою.
Ємність акумулятора
Ємність акумулятора, встановленого в пилососі.
Нагадаємо, акумулятори використовуються у всіх роботах, а також інших видах пилососів, для яких важлива мобільність; докладніше див. «Живлення». Що стосується ємності батареї, то в теорії ємніший акумулятор дає змогу довше пропрацювати без підзарядки, проте на практиці є нюанси. По-перше, фактична автономність агрегата буде залежати ще і від його типу, потужності та деяких особливостей функціоналу. По-друге, реальна ємність батареї визначається не тільки цим показником, але і напругою в вольтах. Так що якщо батареї розрізняються за напругою – потрібно переводити їх ємність в ват-години і при порівнянні використовувати вже ці дані; докладніше ці розрахунки описані в спеціальних джерелах.
У світлі всього цього безпосередньо порівнювати за ємністю акумулятора можна тільки пилососи зі схожими характеристиками. А оцінювати фактичну автономність найкраще за прямо заявленим часом роботи (див. нижче).
Нагадаємо, акумулятори використовуються у всіх роботах, а також інших видах пилососів, для яких важлива мобільність; докладніше див. «Живлення». Що стосується ємності батареї, то в теорії ємніший акумулятор дає змогу довше пропрацювати без підзарядки, проте на практиці є нюанси. По-перше, фактична автономність агрегата буде залежати ще і від його типу, потужності та деяких особливостей функціоналу. По-друге, реальна ємність батареї визначається не тільки цим показником, але і напругою в вольтах. Так що якщо батареї розрізняються за напругою – потрібно переводити їх ємність в ват-години і при порівнянні використовувати вже ці дані; докладніше ці розрахунки описані в спеціальних джерелах.
У світлі всього цього безпосередньо порівнювати за ємністю акумулятора можна тільки пилососи зі схожими характеристиками. А оцінювати фактичну автономність найкраще за прямо заявленим часом роботи (див. нижче).
Рівень шуму
Рівень шуму, що виробляється пилососом при роботі. Як правило, тут вказується значення для роботи в штатному режимі на максимальній потужності двигуна. При меншій потужності «гучність» агрегата може бути і нижчою, проте ключовим є саме максимальний показник.
Щодо конкретних цифр потрібно мати на увазі, що децибел, що використовується для вимірювання рівня шуму — це нелінійна величина. Тому оцінювати конкретні показники варто за спеціальним порівняльними таблицями. В цілому пилососи — це досить гучна техніка; так що тихими у даному разі вважаються моделі, у яких даний показник не перевищує 65 дБ — це рівень гучної розмови між 2-3 людьми на відстані 1 м. Найтихіші з таких моделей видають всього 40 дБ — це середня гучність мови людини на звичайних тонах (і мінімальна гучність, допустима для джерел постійного шуму в житлових приміщеннях вдень). Для більш гучних агрегатів порівняльна таблиця виглядає так:
— 66 – 70 дБ — голосні розмови між декількома групами людей на відстані близько 1 м;
— 71 – 75 дБ — гучність крику або сміху в повний голос на відстані близько 1 м;
— 76 – 80 дБ — гучність механічного будильника або двигуна старого вантажного автомобіля;
— більше 80 дБ — дуже високий рівень шуму, що перевищує рівень гучного крику; при тривалій роботі з пилососом, який м...ає такі характеристики, вкрай бажано використовувати захист слуху.
Зазначимо також, що рівень шуму багато в чому залежить від потужності двигуна, а також деяких інших особливостей (наприклад, на нього сильно впливає наявність аквафільтра — див. «Пилозбірник»). Водночас жорсткого зв'язку тут немає, і агрегати зі схожим набором характеристик можуть помітно відрізнятися за фактичною гучністю. В таких ситуаціях при виборі варто виходити з того, що тихіший пилосос буде комфортнішим у використанні, однак і коштувати, швидше за все, буде помітно дорожче.
Щодо конкретних цифр потрібно мати на увазі, що децибел, що використовується для вимірювання рівня шуму — це нелінійна величина. Тому оцінювати конкретні показники варто за спеціальним порівняльними таблицями. В цілому пилососи — це досить гучна техніка; так що тихими у даному разі вважаються моделі, у яких даний показник не перевищує 65 дБ — це рівень гучної розмови між 2-3 людьми на відстані 1 м. Найтихіші з таких моделей видають всього 40 дБ — це середня гучність мови людини на звичайних тонах (і мінімальна гучність, допустима для джерел постійного шуму в житлових приміщеннях вдень). Для більш гучних агрегатів порівняльна таблиця виглядає так:
— 66 – 70 дБ — голосні розмови між декількома групами людей на відстані близько 1 м;
— 71 – 75 дБ — гучність крику або сміху в повний голос на відстані близько 1 м;
— 76 – 80 дБ — гучність механічного будильника або двигуна старого вантажного автомобіля;
— більше 80 дБ — дуже високий рівень шуму, що перевищує рівень гучного крику; при тривалій роботі з пилососом, який м...ає такі характеристики, вкрай бажано використовувати захист слуху.
Зазначимо також, що рівень шуму багато в чому залежить від потужності двигуна, а також деяких інших особливостей (наприклад, на нього сильно впливає наявність аквафільтра — див. «Пилозбірник»). Водночас жорсткого зв'язку тут немає, і агрегати зі схожим набором характеристик можуть помітно відрізнятися за фактичною гучністю. В таких ситуаціях при виборі варто виходити з того, що тихіший пилосос буде комфортнішим у використанні, однак і коштувати, швидше за все, буде помітно дорожче.


