Об'єктив Nikon 10-20mm f/4.5-5.6G VR AF-P DX Nikkor
Відео 2Фото 2 |
Nikon 10-20mm f/4.5-5.6G VR AF-P DX Nikkor |
|
Ультраширокий об'єктив для кропнутих дзеркалок Nikon (з матрицею формату APS-C), та ще й з невластивим для даного класу об'єктивів оптичним стабілізатором зображення на борту. Стаб скрашує своєю присутністю невисоку плаваючу світлосилу f/4.5-5.6, паралельно даючи змогу виграти до 3.5 стопів експозиції під час зйомки з рук в умовах недостатньої освітленості. Компанію системі стабілізації становить новомодний кроковий привод автофокусування AF-P, який встановлюється в об'єктиви Nikon починаючи з 2016 р.
В перерахунку на еквівалент повного кадру Nikon 10-20mm f/4.5-5.6 G VR AF-P DX Nikkor виробляє зйомку в діапазоні 15-30 мм. Для наведення на різкість об'єктиву досить знаходитися на відстані всього 22 см від об'єкта зйомки. Відносно компактний (77x73 мм) і в міру легкий (230 г) ультраширокий об'єктив також підтримує установку світлофільтрів з діаметром різьби 72 мм.
Завжди перед покупкою уточнюйте у менеджера інтернет-магазину характеристики і комплектацію товару
Каталог Nikon 2024 - новинки, хіти продажів і найактуальніші моделі Nikon.
Купити Nikon 10-20mm f/4.5-5.6G VR AF-P DX Nikkor
Nikon AF-P DX Nikkor 10-20mm f/4,5-5,6G VR (JAA832DA) | 13 000 грн. |
Ширококутний об'єктив Nikon AF-P DX Nikkor 10-20mm f/4,5-5,6G VR (JAA832DA | 12 900 грн. |
Объектив Nikon AF-P DX Nikkor 10-20 mm F/4.5-5.6 G VR | 12 038 грн. |
Nikon 10-20mm f/4.5-5.6G VR AF-P DX Nikkor | 19 024 грн. |
Об'єктив Nikon AF-P DX Nikkor 10-20 mm F/4.5-5.6 G VR | 12 038 грн. |
Придбав переважно для інтер'єрної зйомки. Це понад ширококутний об'єктив з надійним стабілізатором та швидким AF-P мотором. Матеріал корпусу – пластик. Байонет також зроблений із пластику, тому його потрібно знімати та надягати акуратно. При фокусуванні передня лінза не обертається, що дозволяє використовувати поляризаційні та градієнтні фільтри. В об'єктиві використовується новий AF-P мотор, який швидше і тихіше за попередні AF-S мотори. Але оскільки AF-P нова технологія, вона працюватиме лише на камерах, випущених після 2013 року. На старих камерах (наприклад, Nikon D7000) не працює навіть ручний фокус. Зате на нових камерах все працює виключно: AF-P фокусується точно, майже миттєво та безшумно. Як і будь-який ширококутний об'єктив, він має виражену дисторсію. Прямі лінії перетворюються на криві. Полиці в кадрі значно згинаються через бочкоподібну дісторсію. Тому потрібно використовувати виправлення спотворень в Adobe Lightroom або Camera RAW. Загалом об'єктив сподобався, але це лише перше враження, а далі покаже. Широкий кут огляду, компактний, ефективний стабілізатор зображення, непомітне віньєтування Не підтримує старі камери, пластиковий байонет Денис: користуюся Nikon 10-20mm f/4.5-5.6G VR AF-P DX Nikkor менше місяця |
Доля ширококутної оптики — впихнути в кадр невпихуєме, з чим «на ура» справляється доступний сверхширокий об'єктив від Nikon з набором фокусних відстаней 10-20 мм.
Побачити все!
На кропнутой матриці фокусна відстань зума виглядає так само, як 15-30 мм в еквіваленті повного кадру. З такими даними об'єктив чудово підходить для зйомки архітектури, інтер'єрів та пейзажів. Притому варто лінза адекватних грошей, а її вага ледь не вп'ятеро менше, ніж у близької за можливостями родича — нечувано дорогого кілограмового ширика для фулфреймів Nikon AF-S Nikkor 14-24mm f/2.8 G ED. На догоду легкості і дешевизні об'єктив цілком зроблений з пластику, в т. ч. таким виступає байонетне кріплення.
Плавний автофокус
Весь потенціал моделі розкривається у поєднанні з дзеркальними камерами Nikon формату APS-C останніх поколінь: Nikon D3500, Nikon D5600, Nikon D7500 і іже з ними. А ось з дзеркалками старші об'єктив не подружиться, провиною чому є кроковий двигун автофокусування з новими алгоритмами управління (AF-P). Його силами забезпечується блискавична і безшумна наводка на різкість, що особливо цінується серед початківців відеографів.
Характер малюнка
Nikon AF-P DX Nikkor 10-20mm f/4.5-5.6 G VR малює чітку і деталізовану картинку з мінімальним віньєтуванням у всьому діапазоні зумування і несуттєвими спотвореннями ліній. Бочкоподібна дисторсія, як невід'ємним атрибутом ширококутної оптики, тут проявляється слабко і легко правиться внутрикамерно або на етапі постобробки відзнятого матеріалу в фоторедакторі.
Невластивий стаб
Дещо згладжує позитивне враження про моделі невисока плаваюча світлосила f/4.5-5.6). Однак в якості компенсації за її скромні значення допомогу фотолюбителеві люб'язно наданий оптичний стаб, який допомагає виграти до 3.5 ступенів експозиції під час зйомки з рук на максимальному положенні зума. А це ще один вагомий аргумент на користь об'єктива, адже система стабілізації на борту «всевидящей» оптики зустрічається приблизно раз на десять примірників шириков.